اتاق مشترک بازرگانی ایران و هلند
Iran-Netherlands Joint Chamber Of Commerce
 
 
 
صادرات محصولات کشاورزی هلند در سال 2021 به بیش از 100 میلیارد یورو رسید
اخبار اتاق

صادرات محصولات کشاورزی هلند در سال 2021 به بیش از 100 میلیارد یورو رسید

ارزش صادرات محصولات کشاورزی هلند در سال 2021 به 104.7 میلیارد یورو رسید. بعد از صادرات گل، گوشت دومین محصول کشاورزی صادراتی کشور هلند بود. صادرات گوشت 7 درصد از 8.5 میلیارد یورو (9.6 میلیارد دلار آمریکا) در سال 2020 به 9.1 میلیارد یورو (10.3 میلیارد دلار آمریکا) در سال 2021 افزایش یافته است.
سایر کالاهای کلیدی کشاورزی نیز افزایش صادرات داشته اند. تنها صادرات غلات فرآوری شده، آرد و شیر کاهش یافته است - یکی از دلایل آن کاهش شدید صادرات شیر خشک برای نوزادان به چین بوده است.
این موضوع توسط مرکز تحقیقات دانشگاه واخنینگن (WUR) و مرکز آمار هلند (CBS) بر اساس تحقیقات مشترک انجام شده توسط وزارت کشاورزی، طبیعت و کیفیت غذا (LNV) گزارش شده است.
صادرات محصولات کشاورزی در سال 2021 ، 9 میلیارد یورو (10.2 میلیارد دلار آمریکا، 9.4 درصد) بیشتر از سال 2020 بود. رشد صادرات محصولات کشاورزی را می توان به افزایش قیمت و همچنین رشد حجم صادرات نسبت داد. افزایش قیمت مربوطه کمی بیشتر از رشد حجم صادرات بود.
تخمین زده شده، 104.7 میلیارد یورو (118.7 میلیارد دلار) صادرات کالاهای کشاورزی، شامل 75.7 میلیارد یورو (85.8 میلیارد دلار) کالاهای هلندی و 29.0 میلیارد یورو (32.9 میلیارد دلار) صادرات مجدد کالاهای کشاورزی خارجی است. صادرات کالاهای منشا هلندی نسبت به سال 2020 ، 10.7 درصد و صادرات مجدد 6.1 درصد افزایش یافته است.

عمده صادرات به همسایگان اروپایی
صادرات هلند به بریتانیا در حال رکود است. این نتیجه کاهش قابل توجه صادرات مجدد کالاهای کشاورزی به میزان 35 درصد است.
از 1 ژانویه 2021، عوارض واردات، حمل و نقل کالا از خارج از اتحادیه اروپا را مستقیماً به بریتانیا و نه از طریق هلند جذاب‌تر کرده است.
صادرات محصولات کشاورزی با منشاء هلندی به بریتانیا در سال 2021 به میزان قابل توجهی 14 درصد افزایش یافت. با این حال، بسیاری از بررسی های بریتانیا در مورد محصولات حیوانی و گیاهی و تشریفات گمرکی مختلف تا سال 2022 به تعویق افتاده است.
انتظار می‌رود که این بررسی‌ها بر صادرات محصولات کشاورزی هلند به بریتانیا در سال جاری تأثیر بگذارد.

تجارت مسئولانه
توجه به شرایط ایجاد محصولات تجاری در سراسر جهان در حال افزایش است. این موضوعات شامل موضوعات اجتماعی (مانند کار کودکان، شرایط بد کار و برده داری) و همچنین موضوعات زیست محیطی (مانند آب و هوا و تنوع زیستی) است.
انتظار می رود کمیسیون اروپا دستورالعملی را در مارس 2022 منتشر کند که شرکت های اتحادیه اروپا را ملزم می کند مسئولانه عمل کنند. محققان اذعان می کنند که اطلاعات مربوط به این موضوع در سراسر آمار تجارت فعلی و سایر آمارها پراکنده است.
آنها خاطرنشان می کنند: اطلاعات مربوط به واردات کالاهای بیولوژیکی در دسترس است. این نشان می دهد که 1.5 درصد از کل حجم واردات اتحادیه اروپا در دوره 2018 تا 2020 بیولوژیکی بوده است.
موز و خوراک دام بزرگترین جریان وارداتی هستند. اکوادور کشور تامین کننده اصلی آنهاست است. در اتحادیه اروپا، هلند واردکننده اصلی محصولات بیولوژیکی از کشورهای خارج از اتحادیه اروپا است./ Food Ingredients First


تاریخ خبر: 14001030


نشست اتاق بازرگانی ایران و هلند با مسئولان سازمان توسعه تجارت ایران
گزارش روزنامه اعتماد از نشست تخصصی دیپلماسی بین المللی انرژی و کارآفرینی که به همت اتاق مشترک بازرگانی ایران و هلند در دانشگاه تهران برگزار گردید.
تورم سالانه در هلند به 10.2 درصد کاهش می یابد
رشد اقتصادی هلند در سه ماهه اول سال 2022 راکد بود
دولت جدید هلند سوگند یاد کرد

آرشیو
آخرین اخبار و رویدادها
جستجوی خبری
 

آخرین اخبار و اطلاعیه ها
🔶 چگونه جهانی تجارت کنیم؟ ضرورت ‌های حرفه ای و قانونی تجارت بین ‌المللطبق اطلاع واصله از معاونت بین الملل اتاق ایران به استحضار می رساند که این معاونت در نظر دارد همایش «چگونه جهانی تجارت کنیم؟ ضرورت ‌های حرفه ای و قانونی تجارت بین ‌الملل»را با هدف توسعه حضور تجار...
ادامه مطلب...
 احتراماً بر اساس اطلاع‌رسانی اتاق بازرگانی ایران، سمینار آموزشی با موضـوع "نقش و اهمیت قـراردادهای تجاری در بازرگانی بین المللی"  روز شنبه مورخ 14 /8 /1401، ساعت 10- 13 در سالن طبقه دهم ساختمان اصلی اتاق ایران برگزار میگردد.علاقه مندان برای حضور در این سمینار میتوانند از طریق لینک زیر نام...
ادامه مطلب...


تبلیغات

 
 نشانی اتاق: تهران، میدان هفت تیر، مفتح جنوبی، کوچه افشار، پلاک 8، طبقه 4 اتاق بازرگانی ایران و هلند
تلفن تماس: 1349-8838-21-98+
پست الکترونیک: info@iranholland.com

 
نمایش سایت در زبان های دیگر: English