اتاق مشترک بازرگانی ایران و هلند
Iran-Netherlands Joint Chamber Of Commerce
 
 
 
رشد 62 درصدی کارآفرینان زن در هلند در یک دهه گذشته
اخبار اتاق

رشد 62 درصدی کارآفرینان زن در هلند در یک دهه گذشته

تعداد کارآفرینان زن در هلند در دهه گذشته بیش از 60 درصد افزایش یافته است، اگرچه سهم مشاغل متعلق به زنان فقط کمی افزایش یافته است.
در سال 2013، هلند 441734 زن کارآفرین را به خود اختصاص داده بود. اتاق بازرگانی هلند در روز جهانی زن گزارش داد که امسال، تعداد 715,383 نفر زن کارآفرین در هلند وجود دارد (افزایش 62 درصدی). سهم زنان از تعداد کل کارآفرینان، فقط از 34 درصد به 37 درصد افزایش یافته است.
دکتر Josette Dijkhuizen متخصص در مسائل کارآفرینی گفت: براساس آخرین مانیتور رهایی از سال 2020، وجود تفاوتها با مردان کاهش یافته است و نسبت زنان در مناصب برتر به آرامی افزایش یافته است. از سوی دیگر، تفاوت دستمزد ساعتی زنان و مردان ثابت مانده است و زنان همچنان سهم و وظایف مراقبتی فرزندان را بر عهده دارند. بنابراین اگر ما برای برابری تلاش کنیم واقعاً هنوز تا رسیدن به آن مقطع فعالیتهای زیادی وجود دارد.
اتاق بازرگانی هلند خاطرنشان کرد که این آمار و ارقام این فرض را تأیید نمی کند که زنان پس از بچه دار شدن شروع به انجام کارهای پاره وقت بیشتری می کنند. در مجموع، درصد زنان کارآفرین پاره وقت 10 درصد بیشتر شده است، اما افزایش قابل توجهی از سن 30 سالگی وجود ندارد.
ارقام اتاق بازرگانی هلند همچنین با مطالعه اخیر بانک ABN Amro که می گوید زنان سریعتر از مردان مشاغل خود را ترک می کنند، در تضاد است.
به گفته اتاق بازرگانی هلند، نسبت ترک‌کننده‌های مشاغل به ازای هر 100 شروع کننده بین مردان و زنان، تصویر تقریباً یکسانی را در طول زمان نشان می‌دهد. به طور متوسط، مردان کمی بیشتر از زنان ترک شغل می کنند./ NL Times


تاریخ خبر: 14001222


گزارش روزنامه اعتماد از نشست تخصصی دیپلماسی بین المللی انرژی و کارآفرینی که به همت اتاق مشترک بازرگانی ایران و هلند در دانشگاه تهران برگزار گردید.
تورم سالانه در هلند به 10.2 درصد کاهش می یابد
رشد اقتصادی هلند در سه ماهه اول سال 2022 راکد بود
دولت جدید هلند سوگند یاد کرد
صادرات محصولات کشاورزی هلند در سال 2021 به بیش از 100 میلیارد یورو رسید

آرشیو
آخرین اخبار و رویدادها
جستجوی خبری
 

آخرین اخبار و اطلاعیه ها
گزارش روزنامه اعتماد از نشست تخصصی دیپلماسی بین المللی انرژی و کارآفرینی که به همت اتاق مشترک بازرگانی ایران و هلند در دانشگاه تهران برگزار گردید. محمدحسین عادلی در نشست تخصصی «دیپلماسی بین المللی انرژی و کارآفرینی» مطرح کرد: حتی چین و روسیه هم منافع ملی خود را دنبال می کنندگروه...
ادامه مطلب...
طبق هماهنگی های بعمل آمده اتاق مشترک بازرگانی ایران و هلند با سفارت هلند در ایران و شرکت هلندی Dutch Energy Solutions، به اطلاع می رساند سومین مرحله وبینار تکنولوژی هیدروژن 29 تیر ماه 1401 برگزار خواهد شد.چنانچه علاقمند به حضور در این کارگاه می باشید لطفا ایمیل آدرس خود را...
ادامه مطلب...


تبلیغات

 
 نشانی اتاق: تهران، میدان هفت تیر، مفتح جنوبی، کوچه افشار، پلاک 8، طبقه 4 اتاق بازرگانی ایران و هلند
تلفن تماس: 1349-8838-21-98+
پست الکترونیک: info@iranholland.com

 
نمایش سایت در زبان های دیگر: English