اتاق مشترک بازرگانی ایران و هلند
Iran-Netherlands Joint Chamber Of Commerce
 
 
 
اولین دامداری شناور جهان در هلند
اولین دامداری شناور جهان در هلند

اخبار اتاق

اولین دامداری شناور جهان در هلند

یک شرکت هلندی با فن‌آوری پیشرفته دست به احداث دامداری تولید لبنیات بر روی آب زده است.

این دامداری که در نزدیکی بندر روتردام قرار دارد، شیر و ماست تولید خواهد کرد. مزیت این «دامداری شهری» آن خواهد بود که در هزینه‌ها صرفه‌جویی می کند و آلودگی هوای ناشی از انتقال محصولات غذایی از فواصل دور به فروشگاه‌‌ها را کاهش خواهد داد.

در ماه نوامبر ۴۰ گاو شیرده به این مکان شناور روی آب منتقل خواهند شد و انتظار می‌رود در نخستین ماه روزانه ۲۰۰ گالن شیر در این محل تولیدشود. کود حاصل از حیوانات نیز توسط روبات‌های کود‌جمع‌کن جمع‌آوری می شود و به عنوان مکمل‌های خاک فروخته خواهد شد.

گاوها در طبقه وسط که حالت چراگاه دارند مستقر خواهند شد. یک طبقه بالاتر مخصوص کشت شبدر و علوفه برای تغذیه دام‌هاست و طبقه همکف نیز ویژه ماشین‌آلات مورد نیاز برای تهیه و بسته‌بندی شیر و ماست خواهد بود.

مینک ون‌وینگردن، مدیر این پروژه، می‌گوید: هفتاد درصد سطح کره زمین از آب تشکیل شده است و درحالی که جمعیت جهان درحال افزایش است، ما زمین‌های زراعی محدودی در اختیار داریم. به همین خاطر باید به راه‌های دیگر برای تولید غذای تازه در مجاورت محل زندگی شهروندان فکر کنیم.

او اضافه می‌کند مفهوم این طرح همچنین می‌تواند در دیگر شهرهای بندری برای تولید میوه جات و محصولات لبنی به کار گرفته شود.

با این حال انتقاداتی نیز متوجه این پروژه شده است. وسلیناشتون، استاد مدیریت محیط‌زیست در موسسه تکنولوژی شیکاگو، می‌گوید: تلاش برای پرورش گاو در محیطی سربسته ایده‌ای جاه‌طلبانه است. او استدلال می‌کند ممکن است دامداری، آبی را که بر روی آن قرار دارد آلوده کند و در هر حال نقل و انتقالاتی که لازم است تا غذا به گاوهای شهری برسد می‌تواند مقداری از مزیت‌های زیست‌محیطی این طرح را خنثی کند.در عین‌حال که طوفان، خطرات احتمالی آلودگی حاصل از کود و بوی نامطبوع از چالش‌های این طرح به شمار می‌رود.

این مزرعه در پاییز امسال در بندر روتردام واقع در ۵۰ مایلی جنوب غرب آمستردام افتتاح خواهد شد.تاریخ خبر: 13970619
سفیر جدید هلند رونوشت استوارنامه خود را تقدیم دکتر امیر عبداللهیان کرد
کسب رتبه طلایی اتاق مشترک بازرگانی ایران و هلند
تماس تلفنی وزاری خارجه ایران و هلند
حضور اتاق مشترک بازرگانی ایران و هلند در نخستین نمایشگاه مجازی ایران- 1400
آگهی دعوت مجمع عمومی عادی سالیانه اتاق مشترک بازرگانی ایران و هلند

آرشیو
آخرین اخبار و رویدادها
جستجوی خبری
 

آخرین اخبار و اطلاعیه ها
فرانسیسکوس یوهانس ماریا مولن سفیر جدید پادشاهی هلند در جمهوری اسلامی ایران در آغاز ماموریت دیپلماتیک خود در کشورمان امروز  ٨ مهر ماه ١۴٠٠ در دیدار با دکتر حسین امیر عبداللهیان رونوشت استوارنامه خود را تقدیم کرد....
ادامه مطلب...
 بر اساس نتایج اعلام شده توسط اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی ایران در خصوص ارزیابی عملکرد و فعالیت‌های اتاق های مشترک، اتاق مشترک بازرگانی ایران و هلند موفق به کسب رتبه طلایی گردید....
ادامه مطلب...


تبلیغات

 
 نشانی اتاق: تهران، میدان هفت تیر، مفتح جنوبی، کوچه افشار، پلاک 8، طبقه 4 اتاق بازرگانی ایران و هلند
تلفن تماس: 1349-8838-21-98+
پست الکترونیک: info@iranholland.com

 
نمایش سایت در زبان های دیگر: English