اتاق مشترک بازرگانی ایران و هلند
Iran-Netherlands Joint Chamber Of Commerce
 
 
 
ارومیه میزبان همایش بین المللی سم شناسی با حضور سه هیات علمی از هلند، دانمارک و ترکیه
اطلاعیه ها

ارومیه میزبان همایش بین المللی سم شناسی با حضور سه هیات علمی از هلند، دانمارک و ترکیه

دبیر علمی سیزدهمین همایش بین المللی سم شناسی گفت: این همایش با حضور اندیشمندان داخلی و چندین کشور خارجی، 22 تا 24 اردیبهشت ماه امسال به میزبانی دانشگاه ارومیه برگزار می شود. حسن ملکی نژاد روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: پیش از این 12 کنگره سم شناسی در کشور برگزار شده که از این تعداد تنها دو کنگره در تهران به صورت بین المللی بود که ارومیه نیز به این جمع افزوده شد.
وی بیان کرد: با تلاشهای بسیار، در این دوره، همایش سم شناسی به صورت بین المللی و با حضور اندیشمندان خارجی به اجرا در می آید.
ملکی نژاد اضافه کرد: در این همایش سه هیات علمی از هلند، دانمارک و ترکیه شرکت می کنند و 20 مقاله نیز از شرکت کنندگان خارجی ارایه می شود.
وی اظهار کرد: 12 دوره گذشته این همایش را دانشگاههای علوم پزشکی در کشور برگزار کرده بودند ولی این دوره به دلیل وجود صلاحیت به دانشگاه ارومیه که مرکز علمی غیرپزشکی است، سپرده شده است.
دبیر علمی سیزدهمین همایش بین المللی سم شناسی ادامه داد: شعار اصلی این همایش، دنیای عاری از آلاینده ها تعیین شده که این امر نشان از اهمیت پیشگیری از آلودگی در غذای تولیدی و مصرفی دارد.
وی افزود: آلاینده های محیطی، سموم، فلزات سنگین و سرطان زا، مواد مخدر و اثرات آن، مکانیسم های ایجاد سم، مسمومیت های جنینی، مسمومیت های ژنتیکی و مسمومیت در تولید مثل از جمله بخش های مهم این همایش بین المللی به شمار می روند.
ملکی نژاد گفت: با انتشار فراخوان این همایش، 547 مقاله به دبیرخانه رسید که از این تعداد 488 مورد پذیرفته شده که 70 مقاله به صورت سخنرانی و 418 مورد به صورت پوستر عرضه می شود.
مسمومیت های غذایی بر اثر استفاده از غذاهای معمولی آلوده شده به باکتری و میکروب پدید می آیند.
با وجودی که بیشتر مسمومیت های غذایی به طور معمول ظرف 24 ساعت برطرف می شوند، اما بعضی از آنها می توانند کشنده باشند.
مسمومیت غذایی می تواند همچنین در اثر آلودگی غذا با مواد افزودنی، فلزات سنگین از جمله سرب، آرسنیک، جیوه و کادمیوم، باقی مانده سموم دفع آفات نباتی و سایر مواد سمی که در مراحل تولید، نگهداری و فرآوری غذا تولید می شوند، ایجاد شود.
سازمان بهداشت جهانی، در شعار سلامت امسال نیز به موضوع غذا توجه ویژه داشته و شعار امسال را food safety یا ایمنی غذا گذاشته است.
منبع خبر: ایرناتاریخ خبر: 940206
برگزاری سمینار مهارتهای ارتباطی در صحنه تجارت بین الملل
برگزاری سمینار آموزشی پول شویی و روش های مقابله با آن
اساسنامه مصوب شورایعالی نظارت مورخ ۱۳۹۷/۱۱/۲۷
فراخوان برگزاری مجامع عمومی عادی سالانه و فوق العاده اتاق مشترک ایران و هلند در تیر ماه سال 1398
برگزاری هفدهمین نمایشگاه بین المللی گل و گیاه از 8 تا 13 اردیبهشت ماه با حضور شرکتهایی از هلند

آرشیو
آخرین اخبار و رویدادها
جستجوی خبری
 

آخرین اخبار و اطلاعیه ها
سمینار مهارتهای ارتباطی در صحنه تجارت بین الملل روز سه شنبه 28 آبان با حضور اعضای محترم اتاق مشترک بازرگانی ایران و هلند و همچنین علاقمندان از ساعت 14 الی 17 در طبقه 6 اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی ایران برگزار گردیدهمچنین درانتها و با پایان یافتن سمینار در حین...
ادامه مطلب...


تبلیغات

 
 نشانی اتاق: تهران، میدان هفت تیر، مفتح جنوبی، کوچه افشار، پلاک 8، طبقه 4 اتاق بازرگانی ایران و هلند
تلفن تماس: 1349-8838-21-98+
پست الکترونیک: info@iranholland.com

 
نمایش سایت در زبان های دیگر: English