اتاق مشترک بازرگانی ایران و هلند
Iran-Netherlands Joint Chamber Of Commerce
 
 
 
برگزاری سیزدهمین نمایشگاه بین المللی صنعت دام، طیور آبزیان و صنایع وابسته
اطلاعیه ها

برگزاری سیزدهمین نمایشگاه بین المللی صنعت دام، طیور آبزیان و صنایع وابسته

سیزدهمین نمایشگاه بین المللی صنعت دام، طیور، آبزیان و صنایع وابسته 30 تیرماه سالجاری در مرکز نمایشگاه های بین المللی تبریز برگزار می شود. به گزارش خبرنگار اقتصادی ایرنا، حبیب رهبرصفا مدیر اجرایی برگزارکننده امور نمایشگاهی افزود: این نمایشگاه با رویکرد توسعه صادرات برای خروج مازاد محصولات تولیدی، رونق صنعت،دام و طیور و آبزیان ایران و رعایت استانداردهای بین المللی برگزار می شود.
وی اظهارداشت: همچنین این نمایشگاه در وسعت 14 هزار متر مربع با حضور مجموع 270شرکت داخلی و خارجی به مدت سه روز برپا خواهد شد.
به گفته وی، برای حضور در این نمایشگاه تاکنون 220 شرکت داخلی و 50 شرکت خارجی ثبت نام کرده اند و پیش بینی می شود تعداد این شرکت ها تا زمان برگزاری نمایشگاه افزایش یابد.
وی اظهارداشت: در این نمایشگاه 50 شرکت خارجی از کشورهای ارمنستان، اسپانیا، افغانستان، آلمان، ایتالیا، بلژیک، ترکیه، جمهوری آذربایجان، چین، سوریه، عراق، نخجوان، هلند و هند حضور می یابند.
مدیراجرایی برگزار کننده امور نمایشگاهی تصریح کرد: شرکت های حاضر در این نمایشگاه بین المللی تامین کننده مواداولیه، افزودنی ها و مکمل های خوراک دام و طیور هستند.
وی درباره امکان حضور برخی کشورهای اروپایی و آمریکایی که در نمایشگاه بین المللی کیش حضور داشتند گفت: در نمایشگاه کیش به دلیل اینکه نیازی به دریافت ویزا نبود برخی شرکت های امریکایی، انگلیسی و کانادایی حضور پیدا کردند اما در این نمایشگاه به دلیل اینکه نیاز به دریافت ویزا است و این امر نیز زمان براست ممکن است برخی شرکت های مذکور حضور پیدا نکنند.
وی اضافه کرد: البته در صورت درخواست شرکت های امریکایی، کانادایی و انگلیسی حدود 2 ماه زمان داریم تا مقدمات را برای دریافت ویزای شرکت کنندگان انجام شود.
رهبرصفا افزود: طی سال گذشته صنعت دام و طیور کشور از فراز و نشیب و رکود زیادی برخوردار بوده است که با برگزاری این نمایشگاه های بین المللی طی سالهای اخیر توانسته ایم منشاء مشکلات این بخش برای انباشت مازاد تولید و استفاده از ظرفیت های موجود را بررسی و راهکارهای مناسب را برای آن بکارگیریم.
وی با بیان اینکه اکثر کشورهای همسایه ما واردکننده و مصرف کننده گوشت مرغ و قرمز و آبزیان هستند گفت: بنابراین استفاده از ظرفیت های غیرفعال کشور برای تولید، فرآوری، بسته بندی، رعایت استانداردهای بین المللی، پاستوریزه کردن و ارایه گوشت حلال می تواند موفقیت هایی را برای ما در توسعه صادرات حاصل کند.
رهبر صفا افزود: این رویداد در منطقه شمال غرب کشور به عنوان یک رویداد اقتصادی تجاری دریچه ای به سوی بازارهای منطقه و فراتر از اوراسیا و حوزه بالکان در صنعت مرغداری و دامپروری است.
به گفته وی، درحال حاضر صنعت دامپروری کشور به بازسازی نیاز دارد که می توان در این نمایشگاه در زمینه تجهیزات، بهینه سازی مصرف انرژی صنایع تبدیلی و تکمیلی و بهره مندی از این صنعت، بالا بردن راندمان تولید و بهبود ضریب تبدیل دست یابیم که تمامی اینها حاصل بازسازی صنعت و انتقال و تبادل تکنولوژی است که حضور خارجی ها در ایران این امکان را میسر می سازد.
رهبرصفا افزود: با برگزاری چنین نمایشگاه هایی امیدواریم بتوانیم به کمک مشارکت تولید کنندگان داخلی و خارجی فرصت تجاری مناسبی را برای کشور و شرکای خارجی خود ایجاد کنیم.
مدیراجرایی برگزار کننده امور نمایشگاهی درباره راه اندازی سامانه بازدید کنندگاهن نمایشگاهی در کشور گفت: در نمایشگاه بین المللی کیش تلاش کردیم تا سامانه بازدید کنندگان نمایشگاهی راه اندازی شود اما متاسفانه به دلیل نبود هماهنگی های لازم بین عوامل همچون مجری برگزاری، مسئولان محل برگزاری و برگزار کنندگان نمایشگاه این امر میسر نشد.
وی اظهارداشت: این درحالیست که بزرگترین نمایشگاه بین المللی آگروفود با 20 سال قدمت تاکنون از این سامانه بهره مند نشده است.
به گفته وی، پیش بینی می شود برای سیزدهمین نمایشگاه بین المللی صنعت دام، طیور، آبزیان و صنایع وابسته تبریز حدود 6 هزارنفر بازدید کننده داشته باشیم.
وی دلیل این ضعف را نبود رویکرد بین المللی در کشور و نبود مراودات با دیگر کشور دانست و افزود: در حال حاضر نمایشگاه های بین المللی اکثر کشورهای جهان از جمله بانکوک دارای سامانه های ارزیابی بازدید از نمایشگاه است.
وی راه اندازی سامانه آنلاین نمایشگاه های بین المللی را از سوی دفتر همکاری های viv الزامی دانست و گفت: درتلاشیم برای دوره بعدی برگزاری نمایشگاه های بین المللی سامانه آنلاین نمایشگاه های بین المللی ایجاد شود و در صورتی که اجرایی نشود ما امکان حضور در نمایشگاه های بین المللی را نخواهیم داشت.
منبع خبر: ایرناتاریخ خبر: 940202
برگزاری سمینار مهارتهای ارتباطی در صحنه تجارت بین الملل
برگزاری سمینار آموزشی پول شویی و روش های مقابله با آن
اساسنامه مصوب شورایعالی نظارت مورخ ۱۳۹۷/۱۱/۲۷
فراخوان برگزاری مجامع عمومی عادی سالانه و فوق العاده اتاق مشترک ایران و هلند در تیر ماه سال 1398
برگزاری هفدهمین نمایشگاه بین المللی گل و گیاه از 8 تا 13 اردیبهشت ماه با حضور شرکتهایی از هلند

آرشیو
آخرین اخبار و رویدادها
جستجوی خبری
 

آخرین اخبار و اطلاعیه ها
سمینار مهارتهای ارتباطی در صحنه تجارت بین الملل روز سه شنبه 28 آبان با حضور اعضای محترم اتاق مشترک بازرگانی ایران و هلند و همچنین علاقمندان از ساعت 14 الی 17 در طبقه 6 اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی ایران برگزار گردیدهمچنین درانتها و با پایان یافتن سمینار در حین...
ادامه مطلب...


تبلیغات

 
 نشانی اتاق: تهران، میدان هفت تیر، مفتح جنوبی، کوچه افشار، پلاک 8، طبقه 4 اتاق بازرگانی ایران و هلند
تلفن تماس: 1349-8838-21-98+
پست الکترونیک: info@iranholland.com

 
نمایش سایت در زبان های دیگر: English